Кафедра гістології, цитології та ембріології

Соціально-виховні заходи

Студенти БДМУ пам’ятають про людей поважного віку

Уже декілька років поспіль колектив кафедри гістології, цитології та ембріології зі студентами академічних груп медичного факультету №2 в перші жовтневі дні відвідують мешканців геріатричного центру. А передувало цьому проголошення Генеральною Асамблеєю ООН 1 жовтня Міжнародним днем громадян похилого віку. Україна, як повноважний член ООН, підтримала цю ініціативу. З 1997 року у нашій державі Міжнародний день людей похилого віку відзначається щорічно.
Людина, яка дожила до похилого віку, гідна поваги навіть тільки тому, що їй це по милості Божій вдалося. Далеко не всім дано таке величезне досягнення і благовоління відчути мудрість своїх років. Скидати з рахунків людину, яка досягла певного солідного віку абсолютно нелюдяно. Літній вік людини – зовсім не означає, що він вже на багато що не здатний, як раз навпаки, те що може літня людина, рідко здатний зробити більш молодий і мова зовсім не про сили і енергію, яка властива молодому поколінню, але про досвід і терпіння, наполегливість та здатність досягати поставлених завдань, ментальної гнучкості й толерантності, яка присутня в достатку у більшості літніх людей.
У наймудрішій книзі на Землі, в Біблії, Святому Писанні, відкрито говориться про те, що від нашого ставлення до наших батьків і матерів безпосередньо залежить наша власна тривалість життя на цій землі. Зневагою до проблем літніх людей ми сіємо свої власні майбутні проблеми.
Цей день – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь.
Саме для того, щоб привернути увагу спільноти до проблем людей похилого віку та виразити вдячність за їх працю та досягнення, цей день святкується в Європі.
Організаторами акції були придбанні подарунки для жителів центру, а студентами підготовлена концертна програма.
Приємно було спостерігати, як посмішки на обличчі літніх мешканців закладу розквітали, як проліски на весні. А це можливо було за рахунок чудових слів, що лунали від організаторів свята, завдяки чудовим пісня, що звучали з вуст студентів медиків Петрюка Богдана, Коротчук Марини, Лутчак Ірини та Малайка Сергія. Приємно відмітити, що до проведення заходу підключилися учні Ходоровський Богдан та Ходоровський Данило учасники творчих студій 2 гімназії №35. Мешканці закладу гостинно приймали студентів та викладачів і потік слів подяки за організоване свято не зупинявся.
І усім стало зрозуміло, що нашими спільними зусиллями цілком можливо забезпечити, не тільки щоб ми жили довше, але й щоб наше життя було більш якісним та повноцінним, різноманітним і приносило глибоке задоволення.
Матеріал підготував асистент кафедри гістології, цитології та ембріології Петришен Олександр.

СТУДЕНТИ БУКОВИНСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ВІДЗНАЧИЛИ МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МИРУ – ХОДОЮ МИРУ

Для більшості людей планети Земля, мир – це повсякденна реальність. На наших вулицях безпечно, лунає сміх і саме тоді безцінний дар миру може ніхто особливо й не помічати. Проте, для багатьох людей у сучасному світі спокійне життя — це лише казкова мрія, багато дітей страждають, вони не мають сім’ї, але мають багато горя. Ніхто з нас не міг і подумати, що мир, спокій можуть порушити і в нашій країні та нашим землякам прийдеться жити в атмосфері нестабільності, страху під звуками пострілів і вибухів. Саме зараз для нас усіх День миру є досить актуальним.
У 1982 році в своїй резолюції Генеральна Асамблея ООН проголосила Міжнародний День миру як день глобального припинення вогню та відмови від насильства. С тих пір свято, яке відзначається 21 вересня, залучило мільйони людей, охопивши багато країн та регіонів. Цей день закликає людей не тільки замислитися про мир, а й зробити щось заради нього, у тому числі, шляхом освіти та інформування громадськості, і співпрацювати з організацією.
У 1986 році в цей день з ініціативи філософа-миротворця Шрі Чинмоя пройшла символічна Хода Миру.
Тепер щороку в Міжнародний День Миру люди більш ніж у 100 містах по усьому світі беруть участь у Ході, висловлюючи безумовну підтримку Організації Об’єднаних Націй у її роботі, спрямованої на мир у всьому світі.
Хода Миру — це можливість для людей усіх національностей, культур та ідеологій виразити готовність об’єднати зусилля для встановлення міцного миру. У 2004 році Ходьба Світу пройшла в 110 містах 25 країн на 5 континентах.
Цього річ, за ініціативи робочої групи з іміджевої політики та підтримки ректорату, до цієї традиції вперше долучився Буковинський державний медичний університет. Учасники Ходи, а це викладачі та студенти усіх факультетів, несли прапори своїх країн. Студенти-іноземці окрім прапорів, якими представляли свою країну, одягнули традиційні національні костюми.
Вони бачили у цьому можливість для людей усіх національностей, культур та ідеологій сконцентруватися на якостях людського духу, що формують основу для встановлення міцного миру.
Гуртом учасники прямували з вулиці О. Кобилянської до площі Театральної, та роздавали зустрічним перехожим листівки із закликом до миру. Завершилась Хода біля стін адміністративного корпусу медичного університету, де символічно у блакитне небо студенти випустили повітряні кульки з символом миру та злагоди – білим голубом.
У цей час, коли мир для нашої Батьківщини є настільки дорогим і цінним, даний жест підкреслює прагнення до порозуміння та несе в собі заклик до консолідації нації. Усіх учасників акції та пересічних перехожих переповнили позитивні емоції та заряд ентузіазму.
МД1

Студенти іноземці - учасники Ходи миру

Студенти іноземці – учасники Ходи миру

Викладачі - організатори Ходи миру

Викладачі – організатори Ходи миру

Хода миру по вулиці Ольги Кобилянської

Хода миру по вулиці Ольги Кобилянської

Студенти медики учасники Ходи на Центральній площі

Студенти медики учасники Ходи на Центральній площі

Урочисте завершення Ходи миру біля адміністративного кормусу БДМУ

Урочисте завершення Ходи миру біля адміністративного кормусу БДМУ

Посмішка Миру

Посмішка Миру

Оліник О., Петришен О., Борисюк А. - викладачі учасники Ходи миру

Оліник О., Петришен О., Борисюк А. – викладачі учасники Ходи миру

«ТВОРИ ДОБРО, БО ТИ – ЛЮДИНА!»

Милосердя – це дія людини, яка є «мила серцю» того, хто його чинить, «мила серцю» того, для кого її чинять, і мила Богові. Про людське життя можна говорити як про постійну боротьбу між добром і тим, що ним не є, як про вибір між любов’ю і неприязню, як про дилему між збереженням власного часу чи грошей і допомогою ближньому…
Людина живе у постійному виклику дня, який стосується вибору: чинити добро чи у будь-який спосіб уникнути такої можливості. Адже, ідучи на роботу або просто виходячи з дому, ми постійно маємо робити вибір: першим привітатися зі сварливим сусідом чи вдати, що не помітили його; дати милостиню чи відвернути свій погляд від бідняка з простягнутою рукою; звільнити місце старшій людині у громадському транспорті чи ні; піти легшим шляхом чи наполегливо працювати…
Милосердна людина допомагає всім, незважаючи на те, ким є потребуючий. Вона не ділить людей на тих, хто гідний допомоги, а хто ні. Милосердя означає завжди бути готовим допомогти кожній людині, бідняк це чи багатий, хворий чи здоровий, друг чи ворог…
Уже традиційно колектив кафедри гістології, цитології та ембріології (завідувач, доктор медичних наук, професор Бойчук Т.М.) проводить зі студентами кураторських груп благодійну акцію милосердя.
Студенти та викладачі кафедри – щедрі та доброзичливі, тому завжди відгукуються на прохання про допомогу тим, хто її потребує. От і нещодавно завершилася чергова акція, метою якої був збір коштів, продуктів харчування та засоби першої необхідності для ветерана Великої Вітчизняної війни та в минулому працівника університету Муратової Євгенії Михайлівни.
Проведення таких благодійних заходів дає студентам можливість осягнути те, що добрі й важливі справи творить не хтось інший, далекий та впливовий, а саме вони, звичайні хлопці та дівчата.
1

Студенти - учасники акції

Студенти – учасники акції

Зустріч з ветераном

Зустріч з ветераном

Фото на пам'ять

Фото на пам’ять

з теплими спогадами про зустріч

з теплими спогадами про зустріч

ПОДАРУЙ ТЕПЛО СВОГО СЕРЦЯ…

Традиція отримання дарунків від Святого Миколая пішла з середньовічної Німеччини, де напередодні свята батьки дарували дітям новий зимовий одяг. З часом це почали робити таємно, вночі, щоб діти вірили в чудеса святого. Згодом почали також дарувати ласощі, горіхи, іграшки, які клали в нові чи начищені та відремонтовані старі черевики, які ставили поблизу камінів, чи у панчохи, які вішали на каміни. Діти вірили, що святий саме через камін закидає в дім подарунки. Неслухняних дітям клали в’язку різок. Вважалося, що імена тих хто гідний чи не гідний подарунка записувалися в Золотій книзі, якою володів святий Миколай. З часом діти почали писати листи святому, в яких перелічували добрі справи, просили пробачення за погані і писали, який саме подарунок хочуть отримати.
Про те є категорія дітей, які в це свято вірять понад усе, адже очікувати дарунків від батьків їм не приходиться. Так склалося, що вони залишилися наодинці із собою. Тому уже третій рік поспіль колектив кафедри гістології, цитології та ембріології на чолі із завідувачем професором Бойчуком Т.М. відвідуються спеціалізований будинок інтернат у с. Магала. Уже стало традицією, те що викладачі кафедри із студентами кураторських груп 19 грудня 2013 року приїздять до вихованців із дарунками. І завжди приємно бачити радість на обличчях дітей коли вони зустрічають гостей. Кожен вихованець намагається поспілкуватися із студентами медиками, поділитися своїми досягненнями. Слід відмітити, що цього року до колективу кафедри гістології, цитології та ембріології приєдналася із студентами кураторської групи доцент кафедри біохімії Яремій І.М. Байдужими не залишилися і студенти 41 групи медичного факультету №3 і з радістю приєдналися до проведення благодійної акції. Усі подарували частинку тепла свого серця вихованцям школи-інтернат, а в замін отримали слова подяки та ясні посмішки вихованців…

134567891011

ВРЯТУЙ КРАСУ…
(екологічна акція)

Людина та природа, людина та Земля – ця тема в наш час викликана до життя етичними мотиваціями. Жива природа – це надзвичайно цікавий, складний та багатогранний світ. Саме від людини залежить багатогранність та різномаїття світу природи. Спілкування з природою позитивно впливає на людину, робить її добрішою, буде в ній кращі якості людської душі. Про те будуються нові заводи, гігантські станції, проводяться газо- та нафтопроводи. Саме з цієї причини гинуть ліса, забруднюються ріки, руйнується жива природа. Багато років ми стверджували, що людина – господар природи, але саме цей господар залишає після себе безплідні, безжиттєві території. І настає період коли жива природа кличе та благає про допомогу. Та на жаль не всім вдається почути цей крик. Етична людина не може залишатися байдужою до страждань іншої людини, даже якщо ця інша – тварина. Декілька років поспіль на озерах мальовничого селища Чорторія, Кельменецького району залишаються на зимівлю чарівні білі лебеді. Та цього року сильні морози залишили гордих птахів без корму, що могло призвести до їх гибелі. Приємно те, що студенти Буковинського державного медичного університету є такими, що не залишать в біді тих хто потребує про допомогу, даже якщо це «брати наші молодші»… Студенти ІІ курсу медичного факультету №2, спеціальності «Лікувальна справа» на чолі заступника головного куратора асистент кафедри гістології, цитології та ембріології Петришена О.І. організували акцію порятунку птахів. Учасниками було придбано зернові продукти та доставлено для годівлі птахів. Усі присутні були враженні та зачаровані красою надзвичайних, гордих птахів. Повертаючись усі з насолодою згадували побачену красу та раділи, що залишилися небайдужими. Адже гуманність та небайдужість є невід’ємною складовою майбутньої професії.

111214151617181920 13

Щоб відпочинок був вдалим…

Весна вступила в повну силу! І кожен з нас уже подумки у літній відпустці. Про те кожен замислився над питанням – куди поїхати та відпочити? І звичайно хочеться, щоб спогади про проведений літній відпочинок залишилися самими теплими та чудовими. А це можливо, якщо відвідати екзотичну країну… Та багато хто з нас забуває про низку захворювань, які можна зустріти в цих туристичних країнах. З нагоди дня боротьби з малярією студентами Буковинського державного медичного університету було проведена просвітницька акція щодо попередження та боротьби з малярією. Студентами на чолі із викладачами кафедри гістології, цитології та ембріології, кафедри інфекційних хвороб було підготовлена інформація, яку повинен знати кожен вирушаючи на відпочинок. По вулицях міста студенти медичного університету вручали флаєра та у разі виникнення питань проводили пояснювальну роботу. А дже дотримання лікарських порад з приводу медикаментозного попередження малярії та чітке і ретельне виконання правил її профілактики допоможе без проблем і без загрози для життя та здоров’я насолоджуватися принадами райських куточків екзотичних тропічних країн. Тому особиста уважність, обізнаність та настороженість це перший крок до збереження здоров’я та гарного відпочинку.

1.2.

6.7.5.

В ЧЕРНОВЦАХ ОТКРЫЛИ УНИВЕРСИТЕТ ДЛЯ ПЕНСИОНЕРОВ 
(15-10-2012 “Молодий буковинець”)


Черновцах заработал университет для пенсионеров. Его также называют “Университетом третьего возраста”. Как сообщили в пресс-центре ратуши, 9 октября 2012 года в Университете третьего возраста открылся факультет «Основы медицины, здорового образа жизни» и «Краеведческий» факультет. Факультет открыли на базе Черновицкого коммунального территориального центра социального обслуживания «Забота». Первыми слушателями факультета стали 15 пенсионеров, часть из которых обслуживается в «Заботе». Обучение в университете добровольное и бесплатное. «Образование людей почтенного возраста – это помощь с пользой проводить свободное время, получить новые знания и возможность делиться своими расширять круг общения и интересов, это активный досуг, это переориентация людей от уныния и одиночества к взаимопомощи, самопознания и самореализации» – этими словами поздравила слушателей директор коммунального центра «Забота» Инна Лысак. поздравить слушателей факультета пришли представители Буковинского государственного медицинского университета: ассистент кафедры гистологии, цитологии и эмбриологии, заместитель главного куратора медицинского факультета № 2 Александр Петришен и студентка II курса по специальности «Лечебное дело» Виктория Хухлей. Александр Иванович пожелал слушателям Университета от имени ректора и всех работников унивеерситету здоровья, творческого вдохновения и интересного общения и высказал мнение относительно будущего сотрудничества между нашими Университетами. Виктория подарила слушателям музыкальное поздравление. Первое занятие на факультете «Основ медицины, здорового образа жизни» провела врач-терапевт социально-медицинского отделения коммунального центра «Забота» Оксана Олейник. Присутствующие прослушали лекцию из раздела «Геронтология в системе наук» на тему «Психофизические изменения пожилого возраста». Рассказ преподавателя-волонтера вызвала большое количество вопросов. Состоялись занятия и на краеведческом факультете, которые были проведены 11 октября 2012 в Черновицком краеведческом музее.

До дня людей похилого віку

Ось уже понад десятиліття в перший жовтневий день увага всього прогресивного людства прикута до проблем старшого покоління. А передувало цьому проголошення Генеральною Асамблеєю ООН 1 жовтня Міжнародним днем громадян похилого віку. Україна, як повноважний член ООН, підтримала цю ініціативу. З 1997 року у нашій державі Міжнародний день людей похилого віку відзначається щорічно. Людина, яка дожила до похилого віку, гідна поваги навіть тільки тому, що їй це по милості Божій вдалося. Далеко не всім дано таке величезне досягнення і благовоління відчути мудрість своїх років. Скидати з рахунків людину, яка досягла певного солідного віку абсолютно нелюдяно. Літній вік людини – зовсім не означає, що він вже на багато що не здатний, як раз навпаки, те що може літня людина, рідко здатний зробити більш молодий і мова зовсім не про сили і енергію, яка властива молодому поколінню, але про досвід і терпіння, наполегливість та здатність досягати поставлених завдань, ментальної гнучкості й толерантності, яка присутня в достатку у більшості літніх людей. У наймудрішій книзі на Землі, в Біблії, Святому Писанні, відкрито говориться про те, що від нашого ставлення до наших батьків і матерів безпосередньо залежить наша власна тривалість життя на цій землі. Зневагою до проблем літніх людей ми сіємо свої власні майбутні проблеми. Цей день – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь. Саме для того, щоб привернути увагу спільноти до проблем людей похилого віку та виразити вдячність за їх працю та досягнення, цей день святкується в Європі. З нагоди свята колективом кафедри гістології, цитології та ембріології (завідувач кафедри професор Бойчук Т.М.) разом із студентами кураторських груп було організовано відвідування геріатричного центру, що розташовується у Садгорі. Організаторами були придбанні подарунки для жителів центру, а студентами підготовлена концертна програма. Приємно відмітити, що до проведення заходу підключилися колективи інших кафедр. Зокрема кафедра біоорганічної і біологічної хімії та клінічної біохімії (завідувач кафедри Геруш І.В.), психології та соціології (завідувач кафедри Зорій Н.І.) та велика кількість студентів університету. Мешканці закладу гостинно приймали студентів та викладачів і потік слів подяки за організоване свято не зупинявся. І усім стало зрозуміло, що нашими спільними зусиллями цілком можливо забезпечити, не тільки щоб ми жили довше, але й щоб наше життя було більш якісним та повноцінним, різноманітним і приносило глибоке задоволення.

142567

 Шануймо їх, бо вони того варті…

Другий місяць осені починається з особливої дати. 1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку. У цей день світ говорить про проведені активні дії щодо захисту інтересів людей похилого віку, створення для них прийнятних умов життя, про невирішене у цій сфері. Надто важливою є потреба більш активного використання виробничого і творчого потенціалу тих, кому за 60. Завдяки цьому суспільство дає можливість особам пенсійного віку подолати складну психологічну межу старості, поставитися до неї як до особливого періоду життя, бути корисними і потрібними. Ми мало замислюємося над тим, хто ж такі „особи похилого віку”, чим маємо завдячувати їм. Передусім, це люди, які піднялися на найвищі вершини життя, з яких воно бачиться більш реальним, без оман. Їхнє найбільше багатство – досвід, знання, вміння, мудрість. Зважимо й на те, що нинішні особи похилого віку є останніми носіями класичної культури межі ХІХ-ХХ століть, того «золотого віку», в якому над усе були честь, вихованість, пристойність, точність поведінки, толерантність. Це ті духовні якості, завдяки яким вони гідно пройшли крізь всі жахи тоталітаризму, репресій і війн. Але найголовніше, що це покоління тих, хто на фронті чи в тилу, вистояли і зробили найбільший внесок у розгром гітлерівського фашизму, що хотіла винищити усі неарійські народи, у тому числі і український. Цього не маємо забувати. Діти зобов’язані піклуватися про батьків похилого віку, допомагати їм і підтримувати, а в разі потреби доглядати їх. Саме з нагоди Дня людей похилого віку робоча група з іміджевої політики Буковинського державного медичного університету, на чолі з професором кафедри психології та соціології Борисюк А.С. та в тісній співпраці з соціальною службою «Турбота» організували ціле свято для поважних людей. Приємно було спостерігати, як посмішки на обличчі літніх мешканців міста розквітали, як проліски на весні. А це можливо було за рахунок чудових слів, що лунали від організаторів свята, завдяки чудовим пісня, що звучали з вуст студентів медиків Петрюка Богдана та Коротчук Марини. Приємно відзначити ще й те, що за активну співпрацю з соціальною службою «Турбота» та Університетом третього віку міською радою було оголошено подяку асистенту кафедри гістології, цитології та ембріології Петришену О.І. Пам’ятаймо і надалі про свій невідплатний борг перед громадянами поважного віку. Робитимемо все, щоб вони щоденно відчували повагу і турботу, мали гідний рівень життя та не втрачали суспільної активності.

3236

333435